Półkolonie zimowe 2018

Półkolonie zimowe 2018

NIEZAPOMNIANE FERIE W MIEŚCIE!!!

Półkolonie zimowe w Akademii Rozwoju dla dzieci w wieku 6-12 lat

W województwie mazowieckim  ferie potrwają od 15 stycznia do 28 stycznia. W tym czasie dzieciaki będą miały sporo czasu na odpoczynek od szkoły i zabawę. W Akademii Rozwoju każdy dzień tygodnia to niezwykła i szalona podróż wehikułem czasu. Najmłodsi odwiedzą przeszłość i przyszłość, poznają zaskakujące fakty i wyładują zimowe zapasy energii w aktywnej zabawie z animatorami. Wehikuł czasu zabierzemy dzieci do siedmiu światów:

  • Warsztat wynalazków– to podróż śladami Aleksandra Bella i jego wielkiego wynalazku – telefonu. Podczas ferii zimowych dzieci nauczą się jak skonstruować go z najprostszych materiałów. Z nietypowych części skonstruują też swoje własne wynalazki, zabawią się z kolorami i własną wyobraźnią.
  • Marsz dinozaurów– tego dnia wehikuł zabierze gości Akademii aż do prehistorii, gdzie najmłodsi wyruszą na prawdziwe wykopaliska paleontologiczne i poszukiwanie jaj dinozaurów. Kiedy już dowiemy się jak wyglądały prastare stwory, weźmiemy się za budowę ich makaronowych szkieletów.
  • Symbole Egiptu– czyli podróż nad wybrzeże Nilu. Tam czekają na nas ekscytujące wyścigi mumii, rozszyfrowywanie hieroglifów, wspólna budowa piramid i rekonstrukcje najpiękniejszych egipskich naszyjników.
  • Na królewskim dworze– przywdziejemy korony, chwycimy za miecze i wyruszymy na prawdziwy turniej rycerski. Rycerze i księżniczki wspólnymi siłami wybudują swoje średniowieczne królestwo i zmierzą się w mrożącym krew  w żyłach konkursie strzeleckim.
  • Historia motoryzacji– to coś dla fanów wszystkich rodzajów wehikułów. Goście Akademii wystartują w wyścigach na miarę XXI wieku, sami zaprojektują swoje wymarzone pojazdy i skonstruują ich modele.
  • Śladami odkrywców Ameryki– czyli podróż dla odważnych i ciekawych świata. Wehikuł czasu zabierze dzieci na Nowy Kontynent, gdzie założą egzotyczne maski, pióropusze i wyruszą na poszukiwanie skarbów i przypraw. Poznają też niezwykłą historię ziemniaka i jego zabawne właściwości.
  • Skok w kosmos– to mały krok dla dziecka, ale wielki krok dla ludzkości! Zabawimy się w małych astronautów i we własnoręcznie zrobionych kosmicznych skafandrach wyruszymy na poszukiwanie kosmitów. Deszcz asteroidów i loty kosmicznymi statkami to tylko niektóre z zabaw zaplanowanych na ten dzień tygodnia.

Nie zabraknie oczywiście zagadek, zadań praktycznych i łamigłówek. Wcielimy się w rolę archeologów i wspólnie wydobędziemy tajemnicze artefakty, nauczymy się jak można zaszyfrować wiadomości, by nikt inny nie dowiedział się co chcemy przekazać. Wspólnie sprawdzimy jak kiedyś mierzyli czas nie posiadając zegarków, czy na ziemi zawsze mieszkały takie same zwierzęta. Śladem wielkich odkrywców będziemy również budować poznane wynalazki przy użyciu klocków Lego. Zbudowane  przez nas  wynalazki techniczne  postaramy się ożywić poznając język którego słuchają się maszyny. Nie może również zabraknąć trochę szaleństwa przy ulubionej muzyce. Do zobaczenia na półkoloniach.

Półkolonie prowadzone będą w Nowym Dworze Mazowieckim  w  siedzibie Akademii Rozwoju  przy ul. Partyzantów 3c.

Wychowawcami są animatorki z zespołu Akademii  z kilkunastoletnim stażem pracy z dziećmi. Zapewnia to uczestnikom bezpieczny, konstruktywny i kreatywny wypoczynek.

Turnus I  – Termin  15.01-19.01.2018

Turnus II – Termin  22.01.-26.01.2018

Koszt: 490,00 zł za tydzień/dziecko

Ilość dzieci w grupie max 14

Zapisy pod nr telefonu  601 500 614 oraz mailowo info@akademiarozwoju.net

Zapewniamy:

– opiekę doświadczonych wychowawców w godz. 8.00-16.00 (indywidualnie ustalamy ewentualne przywiezienie dzieci wcześniej, a także późniejszy odbiór)

–  śniadanie , dwudaniowy obiad, napoje

– co dzień inna wspaniała przygoda w zależności od wylosowanego przez wehikuł tematu

– ubezpieczenie dziecka

Dysponujemy:

– salą do zajęć twórczo-plastycznych i tanecznych

Warunkiem wpisania dziecka na listę Uczestników półkolonii jest zgłoszenie telefoniczne lub mailowe, po otrzymaniu potwierdzenia należy niezwłocznie złożyć lub odesłać drogą elektroniczną wypełnioną Kartę Kwalifikacyjną i Regulamin półkolonii ( można pobrać poniżej) oraz dokonać wpłatę zadatku w wysokości 150,00 zł za wybrane turnusy.

Numer konta

08 1090 2590 0000 0001 3084 5287

AB GROUP Robert Rusek

  1. Partyzantów 3c

05-100 Nowy Dwór Mazowiecki

(w tytule imię i nazwisko dziecka oraz termin turnusu)

Karta kwalifikacyjna (do pobrania tutaj)

Zgłoszenie na półkolonie oraz regulamin (do pobrania tutaj)

 

Comments are closed.